FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Români pentru câteva minute » Stranierii de la Dinamo au respectat ziua națională

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 decembrie 2016 00:00

Bucuroși după victoria în derby-ul cu Steaua, scor 3-1, străinii reprezentativi din lotul lui Dinamo au vrut să arate cum e să fii român pentru câteva minute.

Fundașul stânga Oliva (Argentina), portarul Penedo (Panama), atacanții Gnohere (Franța) și Nemec (Slovacia), plus închizătorul azer Busuladzici (foto) au îmbrăcat haine populare românești, au vorbit în limba noastră și au încheiat fiecare cu un "La mulți ani, România!", fiecare în limba lui maternă".