FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - GAZ METAN 1-2

Teja a recunoscut că echipa sa a avut noroc, Neagoe și-a certat elevii

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 octombrie 2018 20:00

Mihai Teja, antrenorul celor de la Gaz Metan, și-a lăudat elevii pentru victoria de azi de pe terenul lui Sepsi, scor 2-1.

Azi am avut determinare, atitudine. Îmi felicit jucătorii, au dat dovadă că au caractere puternice. Am început meciul mai greu, dar apoi l-am controlat. Mă bucur pentru aceste 3 puncte. Am făcut un meci bun. Norocul a fost de partea noastră. Mai e foarte mult de muncă, dar important e că luăm puncte”, a declarat Teja la Look Sport.

În schimb, Eugen Neagoe, tehnicianul lui Sepsi, s-a arătat dezamăgit de echipa sa: ”Am primit două goluri cu mare ușurință. La 1-1 în minutul 88 am avut o ocazie clară din 5-6 metri, dacă marcam câștigam. Greșeala se plătește. Ne-au prins pe contraatac unde știam că sunt puternici. Băieții au făcut un efort fantastic. Le-am zis la băieți să ridice capul din pământ și să continuăm să jucăm”.

”Îmi pare rău că am pierdut în această seară. Un rezultat de egalitate era echitabil. Cred că a doua repriză a fost mai bună decât prima” Gabriel Vașvari, mijlocaș Sepsi

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring