FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

Universitatea Craiova a învins vicecampioana din Kosovo cu două eurogoluri

De aici a înscris Ante Roguljic în amicalul cu Drita // sursă foto: captură video YouTube

Articol de - Publicat miercuri, 28 iunie 2023 20:14 / Actualizat miercuri, 28 iunie 2023 20:21

Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe Drita, vicecampioana din Kosovo, în al doilea meci amical din cantonamentul de pregătire din Bansko, Bulgaria.

În al doilea meci de pregătire al verii, unul care i-a pus în față o adversară complicată, pe vicecampioana din Kosovo, CSU Craiova a repetat scorul din primul amical, cu Botev Plovdiv, 2-0.

Ambele goluri au venit pe final în ultimul sfert de oră al partidei. Și ambele au fost de toată frumusețea!

FCU - FCSB nu se joacă în Craiova » Decizia luată de Adrian Mititelu: „Arena o să fie plină ochi!”
FCU Craiova - FCSB

Universitatea Craiova a învins-o pe Drita, vicecampioana din Kosovo, cu două eurogoluri

„Închizătorul” Alexandru Crețu a deschis scorul în minutul 77, după ce a evitat elegant un adversar și a șutat în vinclu, de la marginea careului mare, cu exteriorul piciorului drept!

Șase minute mai târziu, Ante Roguljic a fost autorul unei acțiuni superbe. Croatul a depășit 3 adversari și a șutat în forță, cu piciorul stâng, în plasa laterală. Execuția a venit de la peste 20 de metri de poartă.

Echipa de start a Craiovei: Lazar - Vlădoiu, Mendy, Silva, Borța - Căpățînă, Mateiu - Ivan, Danciu, Mitriță - Koljic

Următorul meci amical al alb-albaștrilor va avea loc sâmbătă, 1 iulie, de la ora 18:00. Adversara oltenilor va fi campioana din Bulgaria, Ludogorets.

Mai multe știri din Liga 1:

Gigi Becali îl sfidează pe Burleanu: „Pierd 0-3, mă depunctează și merg la TAS!”

După ce Gigi Becali a împărțit Liga 1 în „sclavi” și „stăpâni”, un club a reacționat oficial: „Nu e un favor!”

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”