FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CHIAJNA 0-1

Verdict în cazul golului anulat lui Dinamo » Ce decizie se impunea după duelul Lazăr - Feussi

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 septembrie 2016 09:11

Dinamo a fost învinsă ieri pe teren propriu, 0-1, în fața celor de la Chiajna și pierde teren față de rivala Steaua.

În minutul 86, Lazăr a primit mingea la marginea careului și a fost implicat într-un duel unu la unu cu  Patrice Feussi, în urma căruia fundașul Chiajnei a căzut, iar Tudor a anulat golul.

Mijlocașul dinamovist, dar și ceilalți coechipieri au acuzat decizia "centralului" Alexandru Tudor. Și experții Dolce Sport au spus că ar fi trebuit ca jocul să fie lăsat să continue, fiindcă nu se observă că Lazăr ar faulta în atac pe Feussi.

În minutul 58, după același duel, Lazăr - Feussi, ultimul a primit doar cartonaș galben, o altă decizie contestată de către gazde, care au cerut eliminarea adversarului.