FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Verdictul medicilor în cazul lui Alibec! Atacantul a făcut astăzi un RMN după meciul cu Astra

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 aprilie 2017 14:11

Denis Alibec a fost cel mai bun om al meciului FCSB - Astra, 3-0, deși a jucat 37 de minute, marcând două goluri și oferind o pasă de gol.

Atacantul lui FCSB a ieșit din cauza unori dureri în zona inghinală și se credea că poate pierde următoarele meciuri. Alibec a făcut azi, la ora 12:00, un RMN și a primit vești foarte bune.

Jucătorul de 25 de ani nu are nicio problemă gravă și va fi apt pentru meciul de duminică, cu CSU Craiova. Acesta, împreună cu Reghecampf, a decis să iasă de pe teren în meciul de ieri pentru a nu risca o agravare a problemelor, mai ales că meciul era rezolvat.

Totuși, potrivit surselor GSP.RO, acesta ar putea să nu înceapă ca titular meciul cu CSU Craiova. Reghecampf și staff-ul medical vor decide în curând dacă va juca din primul minut.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”