FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA URZICENI - MOTHERWELL 2-1

Victorie cu Motherwell în Scoţia

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 iulie 2008 00:00

Formaţia pregãtitã de Dan Petrescu, Unirea Urziceni, a cîştigat, astãzi, cea de-a doua partidã amicalã desfãşuratã în Scoţia. Ialomiţenii au învins, scor 2-1, la pauzã 2-0, pe FC Motherwell, locul 3 la sfîrşitul ediţiei trecute a campionatului scoţian, prin golurile reuşite de Raul Rusescu, în minutele 11 şi 23. Unirea a început în urmãtoarea formulã:

G. Arlauskis-D. Arlauskis, Fernendes, Landa, Bordeanu-Aldea, Crişan, Pãdureţu, Frunzã - Rusescu, Bilaşco, iar dupã pauzã antrenorul Dan Petrescu a rulat tot lotul.

În primul meci amical ialomiţenii au remizat, scor 1-1, cu FC Livingstone, din liga a doua, iar urmãtoarea partidã test a elevilor lui Dan Petrescu se va desfãşura duminicã, 13 iulie, cînd AFC Urziceni va întîlni pe Celtic Glasgow, campioana Sco¡iei.