FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREŞ - VIITORUL

VIDEO Cap de Balaur! Fundașul mureșenilor era să își îngroape echipa cu Viitorul, 2-2, dar a salvat-o cu un gol în prelungiri

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 noiembrie 2015 17:15

ASA Tg. Mureș a smuls un egal în confruntarea cu Viitorul, scor 2-2, și rămîne neînvinsă pe teren propriu în acest sezon al Ligii 1.

Mureşenii și-au prelungit seria de invicibilitate la cinci meciuri consecutive după remiza cu Viitorul. Gazdele au fost nevoite să joace la Cluj, din cauza problemelor arenei din Tg. Mureș, însă au scăpat in extremis de o înfrîngere.

Click aici pentru VIDEO!

Brandan a deschis scorul în minutul 11, păcălindu-l pe Rîmniceanu cu centrarea sa din lovitură liberă. Viitorul a revenit 25 de minute mai tîrziu după autogolul lui Balaur. Oaspeții au întors rezultatul după o oră de joc, cînd Aganovici, scăpat singur cu Stăncioiu, l-a executat pe portar.

În prelungiri, Balaur s-a revanșat pentru gafa de la primul gol și l-a învins pe Rîmniceanu cu o lovitură de cap.