FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CONCORDIA CHIAJNA 2-0

VIDEO CFR Cluj a câștigat cu Chiajna, 2-0, și s-a distanțat de zona roșie a clasamentului

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 aprilie 2016 16:51

CFR Cluj a câștigat pe teren propriu meciul cu Concordia Chiajna din etapa a 5-a din play-out, scor 2-0.

CFR CLUJ - CONCORDIA CHIAJNA 2-0
A marcat: Ruiz 36, 90+1 VIDEO /
liveTEXT

Juan Ruiz a fost marcatorul ambelor goluri. Prima reușită a venit în minutul 36, când a preluat la marginea careului, a intrat printre doi adversari și a finalizat cu un șut pe lângă Bălgrădean.

Scorul final a fost stabilit în primul minut de prelungiri, după ce același Juan Ruiz a șutat frumos din careu.

CFR Cluj a urcat astfel pe locul 3, cu 22 de puncte, în timp ce Concordia Chiajna a rămas pe poziția a 5-a, la 5 lungimi în spatele ardelenilor.

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, L. Goian, Larie, Camora - Petrucci, Gomelt, Ruiz - Jakolis, Bud, Cr. Lopez
Rezerve: Mincă, Tinc, Mureșan, Negruț, Păun, Nouvier, Beleck

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurică - Serediuc, Giurgiu, Obodo, Purece - Pena
Rezerve: Matache, Mamele, Bărboianu, Cristescu, Cristea, Roșu, Răsdan

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”