FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAȘI - CHIAJNA 0-1

VIDEO CSMS Iași - Chiajna 0-1 » Ilfovenii obțin prima victorie din deplasare în acest sezon

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2015 19:51

Chiajna s-a impus pe terenul celor de la CSMS Iași, 1-0, în primul meci al etapei a 15-a.

Vezi aici cum s-a desfășurat meciul

CSMS Iași - Chiajna 0-1 (Bruno Madeira 64') - VIDEO

Cartonașe roșii: I. Voicu 85' /Ciobanu 90+3'

Meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii de ambele părți. În prima repriză, cele două formații s-au anihilat și nici una nu au marcat.

În a doua repriză, Bruno Madeira a marcat singurul gol al partidei. În minutul 65, atacantul a reluat în poartă, din trei metri, mingea respinsă de Caparo după șutul lui Purece.

Pînă la final, CSMS Iași nu a putut egala, iar în minutul 86, moldovenii au rămas în 10, după ce Voicu a văzut al doilea cartonaș galben.

După această victorie, prima în deplasare din acest sezon, Chiajna a urcat un loc, pînă pe 11, cu 13 puncte. CSMS Iași rămîne pe locul opt, cu 16 puncte.

Echipe de start:

CSMS Iași: Caparco - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - Mitici, Enescu - Viveiros, Grigorie, Bole - Golubovici
Rezerve: Grahovac, Bosoi, Boiciuc, Crețu, Gheorghe, De Sousa, Piccioni

Chiajna: Matache - Serediuc, Mamele, Tîncu, Bărboianu - Grădinaru, Giurgiu, Purecere, Lazăr - Bruno Madeira, Răducanu
Rezerve: Iacob, Ciobanu, Răsdan, Pană, Fota, Marin, Dina

Nu e sigur că prelungește cu Real Madrid, după ce a pățit în finala Ligii: „A verificat și acum se îndoiește”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!