FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - CONCORDIA CHIAJNA

VIDEO Cu gândul la Europa » CS U Craiova o învinge pe Concordia Chiajna, scor 2-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 mai 2016 19:51

CS U Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 2-0. Oltenii rămân astfel în lupta pentru locul de Europa League.

VEZI AICI LIVETEXT MECIUL

VEZI VIDEO

Rezultatul a fost decis în primele 25 de minute ale jocului. Băluță a deschis scorul în minutul 17, iar peste doar 6 minute Andrei Ivan a marcat al 7-lea său gol din acest sezon și a dus scorul la 2-0.

CS U Craiova urcă astfel pe primul loc în play-out, cu 32 de puncte, la egalitate cu CSMS Iași și la două puncte de CFR Cluj.

Concordia pierde primul meci după oserie de 3 partide fără înfrângere. Are 24 de puncte, cu doar două peste Voluntari, care e pe locul de baraj și 5 peste Poli Timișoara.

Echipele:

CS U Craiova: I. Popescu - Dumitraș, Popov, Iliev, Vătăjelu - Zlatinski, Madson, Bancu - Ivan, Nuno Rocha, Băluță

Concordia: Bălgrăden - Grădinaru, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurică - Cristescu, Obodo, Giurgiu - Milevski, M. Pena

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga