FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - ASA TÎRGU MUREȘ

VIDEO Doar au mirosit poziția de lider! ASA, egal în deplasare cu CFR, 2-2! Steaua se poate distanța din nou

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 aprilie 2015 18:14

ASA Tîrgu Mureș a ratat șansa de a urca pe locul 1 în Liga 1 după ce a remizat cu CFR Cluj, scor 2-2.

Dore a deschis scorul în minutul 9, însă Ousmane N'Doye a marcat de două ori în minutele 18 și 58 și și-a urcat echipa pe primul loc.

VEZI VIDEO GOLURILE

Pentru doar 3 minute însă pentru că Gregory Tade a prins un șut de excepție și a înscris. În urma acestui scor ASA acumulează 56 de puncte și se apropie la un punct de Steaua, care are însă un meci mai puțin. CFR e pe 17, cu 19 puncte.