FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - GAZ METAN 0-0

VIDEO Egal fără goluri în Iași - Gaz Metan » Ambele formații au ratat câte o mare ocazie de gol

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 iulie 2017 17:24

Poli Iași și Gaz Metan Mediaș au remizat în etapa a doua, scor 0-0, după o primă repriză lipsită de ocazii importante.

Partea a doua a fost mai atractivă, iar oaspeții și-au încercat prima dată norocul prin Darius Olaru (19 ani), care a prins un șut superb de la 20 de metri, în minutul 54, balonul s-a lovit de bara transversală și a fost scos în corner de portar.

De partea cealaltă, Pedro a fost cel care a replicat cu un șut la colțul scurt, după o cursă pe stânga, dar Greab a deviat perfect.

În prelungirile partidei, Andrei Cristea a ratat o ocazie monumentală, după ce a rămas singur cu portarul și a trimis mingea direct în brațele acestuia.

POLI IAȘI - GAZ METAN 0-0 VIDEO TEXT

În prima etapă moldovenii au pierdut pe terenul celor de la CSU Craiova, scor 0-2, iar medieșenii au fost învinși în deplasare de campioana Viitorul, 3-0.

Echipele de start:

Poli Iași: Kelava - Bosoi, Cioinac, Frăsinescu, Sin - Pedro, Chelaru - Kizito, Spătaru, Platini - A. Cristea

Gaz Metan: Greab - Zderic, Khubutia, Danci, Bușu - Mitici, Bic - Sg. Popovici, Buziuc, Olaru - Golubovici