FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - ACS POLI TIMIȘOARA 2-1

VIDEO FC Voluntari a urcat pe locul 2 în play-out, după ce a bătut-o pe ACS Poli Timișoara, scor 2-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 mai 2017 17:26

FC Voluntari a câștigat meciul din etapa a 9-a din play-out cu ACS Poli Timișoara, scor 2-1, și ilfovenii au urcat pe locul 2, cu 30 de puncte.

Formația lui Claudiu Niculescu a deschis repede scorul, în minutul 9, prin Ionuț Balaur, care a împins o minge respinsă de bănățeni.

Timișorenii au egalat în minutul 66, când Pedro Henrique a transformat penalty-ul obținut tot de el după un duel cu Balaur. Ilfovenii au dat lovitura imediat după pauză prin Popadiuc.

După 9 etape, FC Voluntari se află pe poziția secundă în play-out, cu 30 de puncte, la o lungime de liderul Poli Iași. ACS Poli Timișoara ocupă locul 5, cu 22 de puncte. Bănățenii sunt la 5 lungimi peste poziția care duce la barajul pentru rămânerea în prima ligă.

FC VOLUNTARI - ACS POLI TIMIȘOARA 2-1 VIDEO / liveTEXT
Au marcat: Balaur 9, Popadiuc 49 / Pedro Henrique 26

Echipele de start:

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte - Lazăr, Novac, Căpățână, Cernat - Popadiuc, Bălan
Rezerve: Bornescu, Filipov, Achim, Marinescu, Ivanovici, G. Deac, Voduț

ACS Poli Timișoara: Straton - Neagu, Bocșan, Cînu, Novak - Soljici, Artean, Bărbuț, Popovici - Fucek, Pedro Henrique
Rezerve: Curileac, Ignea, Bîrnoi, Mailat, Drăghici, Harut