FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ

VIDEO + FOTO Dinamo - CFR Cluj 1-1 » "Cîinii" n-au mai cîştigat de 2 ani în faţa ardelenilor

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 aprilie 2015 23:34

Dinamo şi CFR Cluj au terminat la egalitate în "Ştefan cel Mare", scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Elhamed în minutul 50.

Peste doar 3 minute, Mario Camora a restabilit egalitatea după ce o centrare de pe partea stîngă l-a păcălit pe Traian Marc şi a ajuns în poartă. Oaspeţii au rămas în 10 în minutul 76 după ce Deac a fost eliminat. Acesta a avut o intrare cu talpa la Gavrilă.

În urma acestui rezultat Dinamo rămîne pe 7 cu 41 de puncte şi este la egalitate cu Viitorul şi Astra, însă acestea au un meci mai puţin.

CFR Cluj e pe 17, cu doar 20 de puncte, iar şansele de salvare de la retrogradare sînt tot mai mici în caz că nu-şi vor lua înapoi cele 24 de puncte.