FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - VIITORUL 2-1

VIDEO+FOTO FCSB o bate pe Viitorul și rămâne în grafic pentru titlu » Roș-albaștrii au avut emoții doar în repriza secundă

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2018 22:55

FCSB a pornit cu dreptul în play-off, după victoria de pe teren propriu cu Viitorul, scor 2-1. Oaspeții n-au existat pe teren în prima repriză și au pus probleme doar după pauză.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 32 printr-o execuție fantastică a lui Constantin Budescu. Fotbalistul lui FCSB a driblat un adversar și a trimis plasat din interiorul careului, iar mingea a lovit ambele bare înainte de a intra în poartă.

Cu șase minute înainte de finalul primei reprize, Momcilovici a dublat avantajul gazdelor.

Golul Viitorului a venit în minutul 75 din gheata lui Mldanen, care a trimis în poartă o minge venită din corner.

În acest moment, trei echipe s-au desprins și se luptă pentru titlu: CFR Cluj, FCSB și U Craiova. Trupa lui Dică e pe locul 2, cu 31 de puncte, la două lungimi în spatele liderului CFR Cluj.

clasament

FCSB - VIITORUL 2-1 TEXT / VIDEO
Au marcat: Budescu 32, Momcilovici 39 / Mladen 75

7 goluri a marcat Budescu în Liga 1 contra Viitorului, gruparea dobrogeană fiind formația în poarta căreia a înscris de cele mai multe ori