FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - DINAMO

VIDEO + FOTO Siguri de play-off! Dinamo a învins Petrolul, scor 2-1! "Cîinii" au înscris un gol controversat

Articol de GSP - Publicat luni, 07 decembrie 2015 19:58

Petrolul a pierdut cu Dinamo pe teren propriu, scor 2-1, așa cum a făcut-o și etapa trecută cu Botoșani după ce a condus cu 1-0. Ploieștenii au deschis scorul după 20 de minute prin Moussa.

VEZI VIDEO

Deși a avut o evoluție mult mai bună decît a lui Dinamo, Petrolul a încasat două goluri după pauză.

Primul a venit în minutul 53, cînd Tudose și-a băgat mingea în poartă la o fază la care Gnohere l-a faultat pe portarul Pecanha.

Golul victoriei a venit din gheata lui Rotariu, care a înscris un gol fabulos în minutul 85 și a adus cele 3 puncte lui Dinamo.

Petrolul rămîne ultima în Liga 1, cu doar 8 puncte după 21 de meciuri. Dinamo a trecut peste Steaua și are 37 de puncte.