FOTBAL  »  Superliga  »  CUPA CAMPIONILOR OLD BOYS

VIDEO+FOTO Steaua învinsă în finala supercompetiției dintre stelele Diviziei A! Rapid pe locul 3

Articol de - Publicat marti, 20 decembrie 2016 14:33

Progresul a câștigat competiția amicală Cupa Campionilor a foștilor jucători din Divizia A, după ce a învins-o pe Steaua în finală, scor 2-1. Golurile ”bancarilor” au fost marcate de Dragoș Bogdan cu o dublă, în timp ce pentru roș-albaștri a punctat Dică. În finala mică, Rapid s-a impus cu 1-0 în fața Petrolului.

Ultima poziție, locul 8, a fost atribuit Concordiei Chiajna, care a fost învinsă de Selecționata Jurnaliștilor, scor 3-2 după penalty-uri și astfel formația ilfoveană a primit lingura de lemn pentru cea mai slabă formație.

Dinamo a participat și ea la acest turneu amical, însă a terminat pe locul 3 în Grupa 2, cu doar 3 puncte. "Câinii" au terminat competiția pe locul 5, după ce au învins FC Argeș, 2-1, în finala pentru pozițiile 5-6.

De la turneu n-au lipsit nici incidentele, deși în mare parte jucătorii au fost fair-play. În semifinala dintre Progresul și Rapid, Cătălin Liță s-a luat la ceartă cu un suporter. Mai multe detalii AICI!