FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - ACS POLI 0-1

VIDEO+FOTO » Timișoara începe cu dreptul sezonul și câștigă la Chiajna, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 iulie 2017 20:22

ACS Poli Timișoara a început în forță sezonul cu numărul 100 din Liga 1 și a învins în deplasare Concordia Chiajna, scor 1-0.

Bănățenii au fost mai periculoși încă din startul partidei și Țigănașu a fost primul care a amenințat poarta lui Bălgrădean. Același Țigănașu a centrat în minutul 26 pentru Artean, care a trimis puțin pe lângă poartă.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Cosmin Bîrnoi (19 ani), în minutul 50, după o lovitură de cap din șase metri.

Deși ilfovenii aveau nevoie de gol, tot timișorenii au fost mai periculoși în următoarele minute. Cristescu, în minutul 67, a reluat cu capul, dar Melinte a respins în ultimul moment peste poartă.

CONCORDIA CHIAJNA - ACS POLI TIMIȘOARA 0-1
VIDEO / TEXT
A marcat: Bîrnoi (50)

Concordia: Bălgrădean - Râsdan, Tipuric, Albu, Bucurică - Ronaldo - Grădinaru, Gh. Vasile, Cristescu, Buleică - Răducanu
Rezerve: Caparco, R. Costin, Munteanu, Ciobanu, Fota, Pena

Poli Timișoara: Straton - Crețu, Melinte, Cînu, Țigănașu - Artean, Soljici - Munteanu, Vașvari, Bîrnoi - Bud
Rezerve: Curileac, Șeroni, Mihalcea, Blanconi, Ciucur, Doman, Croitoru

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”