FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - PETROLUL 1-0

VIDEO Gigi Mulțescu a spart gheața la FC Voluntari! Ilfovenii au obținut primul succes în Liga 1, 1-0 cu Petrolul

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2015 19:59

FC Voluntari a obținut prima victorie din acest sezon în fața celor de la Petrolul, 1-0, gol Kone. Ilfovenii s-au jucat cu ocaziile, însă în cele din urmă au marcat.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Echipa lui Gigi Mulțescu putea deschide scorul în minutul 20, însă Goossens a irosit un penalty.

Hamed Kone a deschis pînă la urmă scorul în minutul 46 cu o execuție frumoasă cu latul, care a stabilit și scorul final. Voluntari ajunge la 9 puncte și se apropie de FC Botoșani.

Petrolul rămîne ultima, cu doar 4 puncte în acest sezon, și are șanse din ce în ce mai mici de a emite pretenții de salvare de la retrogradare.

Echipele:

Voluntari: Balauru - L. Rus, Maftei, S. Rădoi, Briceag - Goossens, Novac - L. Iorga, Pancu, H. Kone - A. Bălan

Rezerve: Botaș, Achim, Dinu Todoran, Tchoutou, Elton, F. Mihai, Pîrvulescu

Petrolul: Pecanha - Peteleu, Benga, Al. Tudose, Genev - Bucșa, L. Marinescu - Salazar, Zoubir, Gevaro - Toto Tamuz

Rezerve: Cobrea, Al. Chiriță, Alecsandru, Lemnaru, Vl. Rusu, Milinceanu, Al. Radu

Țeapă de milioane luată de UEFA » Unde a putut fi urmărită ilegal finala Ligii Campionilor

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring