FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - FC BOTOŞANI 1-1

VIDEO La un pas de fericire » Iașiul are nevoie de victorie cu Timișoara pentru a juca în Europa League

Golubovici a marcat unul dintre ultimele sale goluri pentru Iaşi, fiind din vară fotbalistul Stelei

Articol de - Publicat vineri, 27 mai 2016 00:00

Inovaţiile ciudate făcute de Nicolo Napoli în derby-ul Moldovei, Llulaku, fundaş dreapta, Sarici titular, Creţu plasat în centrul unei linii de cinci fundaşi, au bulversat pe CSMS.

Drept urmare, deşi în cazul unei victorii erau siguri că ating obiectivul, locul nouă, fapt care ar fi adus fotbaliştilor bonusuri imense, de circa 20.000 de euro, ieşenii au fost dominaţi net în primul act.

Botoşaniul a marcat repede, scorul pauzei rămânând cel stabilit de Ngadeu în minutul 6 doar pentru că oaspeţii nu au mai forţat, iar bara l-a salvat pe Grahovac la şutul lui Ivanovici (36).

Odihna le-a trezit doar pe gazde, Golubovici egalând repede. După 1-1, meciul a fost echilibrat, nicio formaţie nemaiavând vreo oportunitate importantă de a înscrie golul decisiv. Ca urmare, calificarea în cupele europene se va tranșa în ultima etapă.