FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - PANDURII 1-3

VIDEO Matematica lui Țucudean » Vârful gorjenilor a înscris spectaculos aseară, 3-1 cu Gaz Metan, și a făcut nevăzute marile ratări ale echipei sale

Articol de - Publicat sambata, 10 septembrie 2016 00:00

Ce ratări au putut fi aseară la Mediaș! Care mai de care mai spectaculoase.

Una colosală, va fi greu să fie detronată până la finele sezonului, s-a întâmplat în minutul 39, la scorul de 1-1: Romeo a alunecat ca pe derdeluș, Țucudean a driblat și portarul, dar a lovit bara, mingea i-a venit pe zonă centrală lui Valentin Munteanu, care a tras fix în Trtovac, de la 7 metri!

Click aici pentru VIDEO!

Trtovac, de la 7 metri!

N-a fost singura oportunitate irosită a Pandurilor. Vali Munteanu a început în forță, l-a luat la țintă pe Greab, unu contra unu. Țucudean a ratat hattrick-ul, șutul său la colțul scurt fiind parat. Și Herea a fost aproape de a puncta, dându-i emoții cardiace lui Grigoraș.

Nici medieșenii n-au stat cu mâna-n sân. Lazar, în două rânduri, a blocat reluările jucătorilor Gazului, în repriza secundă. S-a jucat frumos, cu garda jos, niciuna dintre formații nu s-a gândit în vreun moment că un punct e mai bun decât nimic. Llullaku n-a putut mai mult decât golul din penalty, Eric a rămas doar cu loviturile libere ce au dat frisoane oltenilor.

Țucudean a dat recital. Două goluri de vârf autentic, plus faza din finalul meciului, în care a jonglat cu mingea magistral. Și chiar se poate înscrie, nu e deloc târziu, în cursa pentru a deveni golgeterul campionatului.