FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - PANDURII 1-2

VIDEO No Budi, no party! Fără Budescu, învoit pentru a-şi boteza copilul, Astra a pierdut acasă, 1-2 cu Pandurii

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 septembrie 2015 17:16

Astra a pierdut acasă în faţa celor de la Pandurii, scor 1-2, după patru victorii consecutive în Liga 1.

Fără căpitanul Budescu, învoit pentru a-şi boteza copilul, giurgiuvenii n-au putut învinge Pandurii, echipă care şi-a pierdut principalele vedete în ultimele săptămîni, Anton şi Roman.

Click aici pentru VIDEO!

Hora a deschis scorul în minutul 26, după o serie de gafe uluitoare în apărarea gazdelor. Boldrin a avut şansa egalării înainte de pauză însă a bătut slab, iar Mingote a apărat. Nemulţumit de înlocuitorul lui Budescu, Şumudică l-a schimbat pe Ioniţă cu Gouryie în minutul 34.

Alibec a egalat imediat după pauză, însă tot gorjenii au fost cei care au plecat cu toate cele trei puncte, Hora reuşind dubla din penalty.

Echipele de start

Astra: Lung Jr. - Queiros, Geraldo, V. Găman, Junior Morais - Dandea, Boldrin - Enache, Al. Ioniță, De Amorim - Alibec
Rezerve: Gavrilaș, Gouriye, Oros, Lovin, I. Roșu, Ricardo, Al. Stan

Pandurii: Mingote - Șandru, Filipetto, Vasco, Momcilovici - Mrzljak, Droppa - Răduț, D. Nistor, Ciucur - Hora
Rezerve: Stanca, Grecu, Pițian, Erico, Khalouta, V. Munteanu, Nicoară