FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - PANDURII 1-3

VIDEO » Pandurii se impune pe terenul lui ACS Poli Timișoara, scor 3-1 » Țucudean a marcat la debut

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 august 2016 20:04

Pandurii s-a impus pe terenul lui ACS Poli Timișoara, scor 3-1, într-un meci din etapa a treia din Liga 1.

Vezi meciul liveTEXT

ACS POLI - PANDURII 1-3 (VIDEO)
Au marcat:
Elek 53 / Țucudean 30, Obodo 76 p., Munteanu 90+2

Gorjenii au deschis scorul după jumătate de oră prin George Țucudean. Atacantul a marcat chiar la debutul său în formația lui Grigoraș. Acesta a fost al 100-lea meci în Liga 1 pentru ex-dinamovist.

Bănățenii au egalat în minutul 54 prin Elek. Fotbalistul lui ACS Poli a înscris după un corner executat de Croitoru. În minutul 74, Neagu primește cartonașul galben pentru un fault în careu la Buijs și Obodo execută lovitura de pedeapsă.

Scorul final a fost stabilit în prelungirile partidei de Munteanu, care a înscris simplu, la colțul lung.

Echipele de start:

ACS Poli: Straton - Scutaru, Cînu, Șeroni, G. Neagu - Artean - Bărbuț, Croitoru, Cârstocea - Popovici, Elek
Rezerve: Curileac, Bocșan, Sorescu, Roșu, Doman, Drăghici, Vădrariu

Pandurii: Lazar - Ungurușan, Buijs, Bunoza, Grecu - Mrzljak, Obodo - Trifu, Voiculeț, Herea - Țucudean
Rezerve: Stanca, Vasiljevici, Pleașcă, Răuță, Pițian, V. Munteanu, V. Alexandru

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului