FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CONCORDIA

VIDEO Pandurii Tîrgu Jiu - Concordia Chiajna 2-0 » Gorjenii au urcat pe locul 2 și așteaptă un rezultat mare al Stelei cu Astra

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 noiembrie 2015 16:59

Pandurii Tîrgu Jiu a cîștigat partida de pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 2-0. Astfel gorjenii și-au luat revanșa după umilința din tur, scor 0-3.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Mihai Răduț a deschis scorul în minutul 42 dintr-o lovitură liberă executată excelent. Ioan Hora a făcut 2-0 în minutul 68 dintr-un penalty.

Gorjenii au ajuns la 6 succese consecutive pe teren propriu și s-au apropiat la un singur punct de Astra Giurgiu, care mai are însă de jucat meciul cu Steaua.

Concordia rămîne pe 12, cu 14 puncte, avînd cea mai slabă apărare din campionat, 29 de goluri primite, la egalitate cu FC Voluntari.

Echipele de start:

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Filipetto, Vasco, Momcilovici - Săpunaru, Droppa - Răduț, Nistor, Ciucur - Hora

Rezerve: Stanca, Trifu, Pițian, Vasilievici, Grecu, Mărgărit, Pleașcă

Concordia: Matache - Sîrghi, Mamele, Tincu, Bărboianu - Giurgiu, Madeira - Serediuc, Purece, Lazăr - Pena

Rezerve: Iacob, Voineag, Pană, Constantinescu, Răducanu, Cristescu, Grădinaru