FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - GAZ METAN 1-1

VIDEO şi FOTO Dinamo a fost egalată la ultima fază a meciului » Mediaşul încă speră la rămînerea în Liga 1

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 mai 2015 17:12

Dinamo şi Gaz Metan au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci crîncen, în care medieşenii au egalat la ultima fază a meciului.

În primele 20 de minute Gazul a avut iniţiativa, în timp ce DInamo s-a mulţumit să îşi ţină adversarul departe de propria poartă.

Nemulţumit de joc, Mircea Rednic a decis să-l înlocuiască în minutul 37 pe Valentin Lazăr cu Rotariu.

Partea a doua a avut-o pe Dinamo mai hotărîtă, iar golul a picat în minutul 82. Gicu Grozav a şutat puternic spre poarta lui Pleşca, iar portarul medieşenilor şi-a introdus balonul în poartă. VIDEO

La ultima fază a meciului, Radu Zaharia a înscris şi a reuşit să aducă un punct Gazului. VIDEO

După acest meci Dinamo acumulează 45 de puncte şi ocupă locul 7, în timp ce medieşenii rămîn pe 12, cu 35 de puncte.