FOTBAL  »  LIGA 2  »  CHIAJNA - CEAHLĂUL 1-2

Scandal la pauză, l-a reclamat pe Torje: „Nu se înjură de morți!” » Replica fostului dinamovist

Gabriel Torje și Azdren Llullaku au intrat într-un conflict +5   FOTO
Gabriel Torje și Azdren Llullaku au intrat într-un conflict

Articol de , - Publicat joi, 22 februarie 2024 22:43 / Actualizat joi, 22 februarie 2024 22:58

Gabriel Torje (34 de ani) și Azdren Llullaku (36) au intrat într-un conflict la pauza meciului dintre Chiajna și Ceahlăul, scor 1-2. Albanezul s-a plâns arbitrului că Torje l-a înjurat de morți, fotbalistul Concordiei a admis și a precizat că s-a scuzat față de adversar.

Duelul dintre Concordia Chiajna și Ceahlăul Piatra Neamț a deschis etapa 16 din Liga 2. A fost un meci cu tensiune și intensitate, având în vedere miza, urcarea pe o poziție de play-off.

„Câinii” nu se joacă! Imagini spectaculoase surprinse la Cluj » „Infern” în fața hotelului lui Dinamo
DINAMO

VIDEO. Conflict între Torje și Llullaku: „M-a înjurat de morți!”

Încordarea a culminat la pauza înfruntării, când veteranii Gabriel Torje și Azdren Llullaku au intrat în conflict. Albanezul s-a îndreptat către arbitrul de centru, Robert Avram, și i-a transmis acestuia că adversarul l-ar fi înjurat de morți. „Nu se înjură de morți! Nu se înjură de morți!”, a repetat atacantul Ceahlăului.

Gabriel Torje: „Așa e la fotbal, ne mai înjurăm. Mi-am cerut scuze apoi”

Întrebat la finele partidei despre conflictul cu Llullaku, Torje a admis la DigiSport că și-a înjurat adversarul, dar spune că și-a prezentat scuzele:

„Așa e la fotbal, ne mai înjurăm, ne mai îmbrățișăm, ne mai împăcăm. Se întâmplă, nu e nici prima nici ultima dată. Eu mă transform pe teren, dacă jignesc pe cineva apoi îmi cer scuze. Și eu sunt jignit, și eu lovesc, și ei o fac.

Îmi pare rău, ăsta e fotbalul. A fost o reacție a mea la nervi, apoi mi-am cerut scuze. Și el a... vociferat, dar nu asta este esențial. Sunt lucruri care se întâmplă. Nu ar trebui să fie normale, dar se întâmplă”.

Am trăit 2 ani și jumătate cu bune și cu rele aici (n.r. - la Chiajna). Meciul cu Chindia nu-l voi uita niciodată, eram la 3 minute de Superligă... Acum mă bucur pentru echipa mea actuală, am obținut 3 puncte foarte importante pentru visul de a prinde play-off-ul.

În Liga 2 o situație ciudată, e un campionat ciudat. Ca 8 echipe să nu aibă drept de promovare... nu văd rostul. Să se facă un campionat aparte, să se facă ceva. Nu e frumos!

- Azdren Llullaku, atacant Ceahlăul

Mai multe știri despre Chiajna - Ceahlăul:

Torje, dărâmat după înfrângerea care l-a îndepărtat de play-off: „E greu, supărare mare. Printre cele mai mari dezamăgiri”
CHIAJNA - CEAHLĂUL 1-2
„Perla Banatului”, sub acoperire la Chiajna. A îndurat frigul pentru a-și urmări la treabă iubitul fotbalist, care a răsplătit-o la final