FOTBAL  »  LIGA 2  »  VICTORIA BRĂNEŞTI

Buzărin: "Domnul Voicu a inventat lovitura liberă de pe linia careului mare!"

Alin Buzarin, Victoria Branesti

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 mai 2010 00:00

Directorul executiv al Victoriei Brăneşti, Alin Buzărin, a izbucnit la finalul partidei pierdute în faţa Tricolorului Breaza (scor 1-2) la adresa "centralului" Emil Voicu.

"Am avut mari probleme cu arbitrajul lui Emil Voicu. Unii arbitri sunt arestaţi, alţii sunt lăsaţi liberi. Este incredibil ce ne-a făcut acest arbitru. Am avut două penalty-uri neacordate, pe care Voicu le-a scos în afara careului. La a doua infracţiune a dictat ceva ce nu există: lovitură liberă de pe linia careului mare. Sau a fost infracţiunea pe linie şi atunci dai penalty, sau execuţi lovitura liberă din afara careului.

A arbitrat la compromis, la alibi, făcînd această greşeală elemantară pentru care nu numai că nu poate promova în Liga I, cum doreşte, ci în mod normal observatorul îi va face raport de excludere din arbitraj. Suntem pe primul loc, ar trebui să fim arbitraţi de arbitri de prima ligă, şi nouă ni se dau nişte Edisoni eşuaţi care inventează eliminări şi lovituri de pe linie. Voi merge la CCA cu caseta şi aştept să văd reacţia domnilor de acolo. Domnul arbitru a dictat lovitură liberă de pe linie, dar el nu are cum să fie decât sub linie.

Noi am jucat slab mai ales în repriza a doua. În prima repriză am avut mai multe ocazii pentru a tranşa meciul, dar nu am reuşit să le fructificăm. Felicit gazdele pentru mobilizare. Aş vrea ca Breaza să rămînă în liga secundă dar nu doresc să ne mai întîlnim cu ei" a declarat Buzărin.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni