FOTBAL  »  LIGA 4  »  CS FC DINAMO

FOTO Succes în prima etapă de Liga 4 pentru Dinamo, dar atmosferă dezolantă pe marginea terenului

Articol de - Publicat sambata, 02 septembrie 2017 12:57

CS FC Dinamo s-a impus în primul meci al sezonului din Liga 4, 3-0 cu AFC Victoria, într-o partidă disputată pe în deplasare.

La doar câțiva metri de terenul unde se disputa meciul juniorilor dinamoviști, echipa deținută de Nicoale Badea a obținut primul succes din acest sezon. Câteva zeci de fani au asistat la partidă de pe margine.

Lungu a deschis scorul pentru "câini" în minutul 8, iar Dinu Panait a majorat avantajul dinamoviștilor în minutul 23. Ciobanu a stabilit scorul final al meciului în al treilea minut de prelungire.

Dacă suporterii steliști și rapidiști au făcut senzație la meciurile de debut ale favoriților,  în Liga 4, echipa înființată în urmă cu câteva săptămâni de Nicolae Badea nu beneficiază de sprijinul fanilor.

Echipele de start:

CS FC Dinamo: Mină, I. Ciobanu, Dumitrache, A. Vlad, A. Dănila, Lungu, B. Bar, Papugiu, Magherescu, Robert Nicolae, Panait
Rezerve: Rareș Nicolae, Bucur, Manta, Gheorghiță, Puiu
Antrenor: Ionel Augustin

ACS Victoria: Alexandru Petre, Surcel, Florin Ionescu, C.I. Stanciu, Motoi, Petcu, Busor, Trufașu, Păsărică, E. Constantinescu, Chiriță
Rezerve: I.G. Dincă, Alin Grigore, Fotso, Firanta, Vlaicu, Stocheci, Marinescu
Antrenor: Alexandru Vaidean