FOTBAL  »  LIGA 4  »  REZULTATE

VIDEO Pancu-show pe Giulești! Victorie importantă pentru Rapid în duelul cu FC Tricolor

Articol de - Publicat marti, 26 septembrie 2017 19:02

Rapid reușește să egaleze Steaua în fruntea Ligii a 4-a, ambele având maximum de puncte în 5 etape, 15. Giuleștenii au avut parte însă de un meci mult mai dificil decât marii rivali.

Roș-albaștrii au demolat-o pe Dinamo, 8-0, în timp ce Academia Rapid s-a impus greu cu FC Tricolor, scor 3-1.

Gazdele au deschis scorul prin Ciortea în minutul 7, însă Pancu a făcut spectacol. Atacantul a evoluat tot meciul și a reușit să înscrie de 3 ori. Două dintre reușite au venit în ultimul sfert de oră.

În jur de 2500 de fani au asistat la acest joc de pe Giulești! Printre ei s-a aflat și Vasile Maftei.

VIDEO AICI RAPID - TRICOLOR 3-1 (Pancu 15, 76, 88 / Ciortea 7)
****Pancu
înscrie din cădere cu un șut la colțul lung
***Pancu
reușește dubla cu un șut din apropiere
**Pancu a preluat pe piept în careu și a tras printre picioarele lui Petre
* antrenorul celor de la Tricolor nu a ajuns la meci. Team-managerul este cel care îl substituie

Echipa de start a Rapidului: Ignat - Boian, Iacob, Bratu, Stancu - Muscalu, Goge, Mitea, Olariu - Pancu, Bădiţă

AS Tricolor: Petre - Pleşoianu, Voicu, Licsandru, Rânduroi - Ciortea, Logofătu - Păun, Pană, V. M. Pristolian - I. Pristolian