FOTBAL  »  LIGA 2  »  FC ARGEŞ

Argeşul, 3-3 cu Steaua Roşie Belgrad

Articol de - Publicat vineri, 08 februarie 2008 00:00

Au marcat pentru FC Argeş: Tameş (15 şi 23 din penalty) şi Dulcea (52 din penalty)
FC Argeş a fost la numai două minute de o mare victorie în faţa multipei campioane a Serbiei, Steaua Roşie Belgrad. Jucătorii pregătiţi de Ionuţ Badea au condus cu 2- 0 în minutul 23, şi cu 3-1 din 52 pînă în 64. Sîrbii au egalat în minutul 88 într-un meci în care arbitrul a acordat trei penaltyuri, două pentru FC Argeş, şi unul pentru Steaua Roşie. La faza din minutul 23, cînd a fost acordată prima lovitură de pedeapsă pentru "alb-violeţi", fundaşul Stelei Roşii care a faultat a fost eliminat, dar conform înţelegerii între cei doi antrenori, un alt jucător a intrat în locul său. Partida a început cu 15 minute mai tîrziu decît ora fixată, deoarece arbitrul a sosit mai tîrziu de la serviciu, neputînd să se învoiască.