FOTBAL  »  LIGA 2  »  ASA TÎRGU MUREŞ

Bobi Verdeş, Mister Hattrick! Adrian Falub debutează cu un 4-0 pe banca lui ASA Tîrgu Mureş

Articol de - Publicat sambata, 29 martie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 29 martie 2014 20:28

Adrian Falub a debutat cu un meci spectaculos pe banca mureşenilor, ASA cîştigînd în această seară cu 4-0 în partida cu CS Mioveni.

După 3 eşecuri consecutive, toate cu acelaşi scor, ce-au dus la îndepărtarea lui Ioan Ovidiu Sabău, hattrick-ul lui Bobi Verdeş şi reuşita lui Huiban au asigurat un succes lejer pentru una din candidatele la promovare în Liga 1.

Eficienţă

Tripla atacantului de 33 de ani a făcut diferenţa. Bobi este la primele sale goluri pentru ASA, de la transferul din iarnă. Verdeş nu prea a fost băgat în seamă de fostul tehnician, după ce în toamnă a fost golgeterul Seriei B1, cu 10 reuşite. Iar în această seară s-a dezlănţuit. În minutul 10, la o fază rapidă în flancul stîng, Voiculeţ a centrat în 6 metri, iar Verdeş, nemarcat, a reluat cu capul la vinclu. Apoi, după alte două ocazii mari, atacantul a înscris din nou cu capul, după o lovitură liberă, în prelungirile primei părţi. Pentru ca, în minutul 71, să-i fure mingea portarului advers, reluînd simplu, apoi, în poarta goală. Huiban (87) a înschis meciul, după ce-a trecut de doi adversari şi l-a învins şi pe portarul advers.