FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSM PLOIEŞTI - ELECTROSID TITU 3-1

CSM prinde viteză înaintea debutului de sezon

Articol de - Publicat duminica, 10 august 2008 00:00

În ultimul joc de verificare susţinut înaintea startului în noul sezon, CSM Ploieşti a dispus cu 3-1 de divizionara C dâmboviţeană, Elsid Titu. Oaspeţii au condus la pauză, cu 1-0, după golul lui Ţigănuşu după care, în partea secundă, în decurs de doar 20 de minute, Ştefan Ciobanu a adus victoria CSM-ului la capătul unui spectaculos hat-trick.

Vivi Răchită a utilizat următoarea formulă: Popa (46 Iatan) - Zapodeanu (46 Crăciun), Rohat (46 Vodiţă), Mihalache (59 Gardoş), Florea (46 Cristea) - Brujan (59 Pop), Vlad (46 L. Mihai) - Opriţa (55 Nae; 73 Seto), V. Gheorghe (46 Cl. Tudor), Gafiţa (46 Apetroaie; 73 Păduraru) - Păun (46 Ciobanu).

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga