FOTBAL  »  LIGA 2  »  DINAMO II

FOTO De la Steaua la Modelu » Gnohere a jucat pentru Dinamo II, în Liga a treia! Suporter-surpriză în tribune

Articol de - Publicat vineri, 16 septembrie 2016 16:50

Echipa a doua a lui Dinamo a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat contra formaţiei Înainte Modelu. Trimis să se antreneze cu Dinamo II, Gnohere a făcut parte din echipa de start trimisă de Laurenţiu Diniţă.

FINAL » Înainte Modelu - Dinamo 2-2

Înainte Modelu a deschis rapid scorul, în minutul 7, iar după 20 de minute conducea deja cu 2-0. Dinamo a redus din diferenţă cu 10 minute înainte de pauză, graţie reuşitei lui Andrei Nistor şi a avut un gol anulat înainte de pauză.

Patrick Petre a avut o acţiune bună şi i-a pasat lui Gnohere, care a reluat mingea în poartă. Mingea a ieşit însă în afara spaţiului de joc înaintea centrării, iar golul a fost anulat.

Golul egalizator a venit în al treilea minut de prelungire şi a fost înscris de Corbu.

Spectatorii au fost martorii unei întâmplări amuzante la finalul primei reprize. La o aruncare de la margine pentru Dinamo, un steward a întârziat să dea mingea, iar Patrick Petre i-a oferit replica: "Bravo, tată, în minutul 38! Să vezi ce o să te grăbeşti să o dai în minutul 78!"

Echipele de start:

Înainte Modelu: Geantă - Niţescu, Hristian, Manole, Marin, Mihalache, Mitrea, Vasile, Gheorghe, Ghiţă, Bucă
Rezerve: Ciubotaru, Istrate, Alexa, Neagu, Petrescu, Burlacu, Alexa

Dinamo: Eşanu - Corbu, Georgescu, Ciobotariu, Groza, Dobre, Tîrcoveanu, A. Nistor, Alex Dulcă, P. Petre, Gnohere
Rezerve: Fara, Anghel, L. Gheorghe, Neicuţescu, Neaţă, I. Gheorghe, Drugă

"Bizonul" a fost trimis la echipa a doua zilele trecute, după ce a refuzat prelungirea contractului cu Dinamo, iar astăzi va juca primul meci la echipa a doua.

La meci asistă şi Mircea Rednic, venit special pentru a-l urmări pe Gnohere.

Dinamo II a învins Înainte Modelu în urmă cu trei zile, în turul al treilea din Cupa României, scor 4-0.