FOTBAL  »  LIGA 2  »  UTA

FOTO + VIDEO Fază amuzantă la debutul lui Laurențiu Roșu pe banca celor de la UTA! Gafă de cascadorii râsului a portarului său

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 octombrie 2016 13:36

Meciul dintre Olimpia Satu Mare și UTA Bătrâna Doamnă s-a terminat cu victoria formației gazdă la scor de neprezentare, 3-0. Acesta a fost primul meci pentru Roșu pe banca arădenilor.

VEZI VIDEO

Silviu Pană putea deschide scorul în minutul 11, când a irosit un penalty obținut de Vasile Pop, care a fost faultat de Burlă. Fundașul arădenilor a fost eliminat la această fază.

Olimpia a deschis scorul în minutul 27, după ce Dumitru Muntean a reluat din apropiere o centrare de pe partea dreaptă.

S-a făcut 2-0 în minutul 74, când Florin Mureșan a înscris cu capul după o lovitură de colț. De departe faza partidei s-a petrecut în minutul 90+6. Vasile Pop a trimis slab o lovitură liberă de la 35 de metri.

Portarul oaspeților, Bogdan Miron, a reținut cu greu mingea, însă a scăpat-o apoi după linia porții. Faza a fost destul de amuzantă, iar pe reluări s-a putut observa că mingea a intrat în poartă.