FOTBAL  »  LIGA 2  »  UTA - FC BIHOR 1-1

Furie

Articol de - Publicat luni, 27 aprilie 2009 00:00

Arădenii susţin că au fost lucraţi de centralul Radu Petrescu

UTA a încheiat indecis cu FC Bihor, scor 1-1, într-o confruntare fără mare miză, de mijlocul clasamentului. După joc, şefii Aradului au studiat caseta video şi au luat foc. "Ne calcă toţi arbitrii, toţi greşesc împotriva noastră", a răbufnit preşedintele Giovanni Catanzariti.

Acesta a invocat faptul că reuşita orădenilor a fost precedată de un penalty neacordat! În minutul 58, Nădăban a recuperat un balon, a pătruns în careu şi a căzut, după un duel cu Muscă. "A fost penalty clar! Mi-a spus şi jucătorul lor că mi-a dat peste picior", a spus Nădăban.

Radu Petrescu nu a acordat 11 metri, iar la faza următoare Sînmărtean a centrat de pe stînga, iar Lukacs a reluat în plasă, din marginea careului mic. UTA a egalat prin Mutulescu, jucător care, cu 4 minute înainte de gol a încasat o lovitură în cap, suferind o comoţie! Acest lucru nu l-a împiedicat să înscrie tot cu capul.

Marcator certat
Deşi a marcat, atacantul Raymond Lukacs i-a înfuriat pe bihoreni, după ce a irosit o ocazie rarisimă, la 0-1. "L-am certat, pentru că trebuia să cîştigăm meciul", a declarat antrenorul Zoltan Vig. Lukacs a fost liderul amenzilor în echipa bihoreană în cursul săptămînii, fiind penalizat de conducere cu 2.500 de euro după ce, de 1 aprilie, i-a dezumflat roţile de la maşină unui oficial al clubului! (Radu Romanescu - Arad)

3 egaluri consecutive a obţinut UTA pe teren propriu

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni