FOTBAL  »  LIGA 2  »  CENTRELE DE JUNIORI ÎNCĂ PRODUC VALORI

LPS Piteşti a câştigat un puternic turneu în Slovacia!

Articol de - Publicat marti, 08 iulie 2008 00:00

Echipa de juniori LPS Piteşti antrenată de profesorul Laurenţiu Iordache a participat zilele trecute la un puternic turneu în Slovacia la care au participat 45 de echipe din 16 ţări. Micuţii fotbalişti piteşteni au câştigat competiţia, şi au primit trofeele pentru cel mai bun jucător al turneului, precum şi pe cel de golgeter.

Trofeul este unul deosebit şi măsoară un metru înălţime. Din cele 10 meciuri disputate la turneul din Slovacia, LPS Piteşti a câştigat 9 şi a remizat unul. În marea finală, echipa antrenată de Laurenţiu Iordache a învins cu 3-1 o altă echipă din România „Cautis”, o Şcoală de Fotbal privată din Bucureşti.