FOTBAL  »  LIGA 2  »  UNIREA BRĂILA - RAPID 2-0

Rapid, probleme în lupta pentru promovare » Giuleștenii pierd fotoliul de lider după înfrângerea 0-2 cu Unirea Brăila

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 aprilie 2016 10:09

Rapid a pierdut disputa de la Brăila (0-2), din etapa a patra a play-off-ului Seriei a doua, după ce giuleștenii au evoluat o oră în inferioritate numerică.

Unirea Brăila - Rapid 2-0
Costel Roșu (52, pen.), Frunză (78) - VIDEO
*Vlăduț Morar a fost eliminat în minutul 30

În minutul 30, centralul Horia Mladenovici i-a acordat ușor cartonașul roșu lui Vlad Moraru, pentru o lovitură pe care acesta i-a aplicat-o peste față unui adversar.

LiveTEXT AICI

În minutul 50, Mădălin Martin l-a tras în careu pe Costel Roșu, iar Mladenovici a acordat penalty pentru Brăila. Același Roșu a transformat lovitura de la 11 metri.

Frunză a majorat avantajul gazdelor în minutul 78, cu un șut expediat din interiorul careului, din pasa lui Costel Roșu.

În urma acestei înfrângeri, Rapidul pierde locul de lider în favoarea echipei Dunărea Călărași, care a învins astăzi, pe teren propriu, SC Bacău, scor 2-0.