FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

Rezultat surprinzător la Oradea! Cum arată situația în fruntea clasamentului din Liga a 2-a » Cine merge la baraj + cine promovează

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 mai 2017 17:27

CS Mioveni a pierdut partida cu Luceafărul Oradea, scor 1-2 și ratează astfel șansa de a se apropia de locul de baraj, ocupat acum de UTA Arad.

Ardelenii au deschis scorul în minutul 3 prin Chis-Toie, însă la pauză avea să fie 1-1 după reușita lui Gălan din minutul 33.

Luceafărul a rămas în 10 oameni după ce Feher a fost eliminat în minutul 56. Doar 8 minute a durat superioritatea oaspeților, Stoica primind și el cartonașul roșu.

1-2 a fost scorul final, în ciuda opoziției celor de la Mioveni. În ultimul minut, Luceafărul a dat lovitura de grație după reușita lui Hilinca din apropiere.

După acest rezultat, Mioveni rămâne cu 58 de puncte, cu 7 sub UTA care ocupă locul de baraj. Sepsi e pe 2 cu 67 de puncte, iar Juventus e deja promovată, având 78 de puncte.