FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSM RÎMNICU VÎLCEA

VIDEO Puștiul-minune al Craiovei și-a regăsit plăcerea de a juca fotbal! Gol de poveste marcat în Liga a 2-a

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 septembrie 2015 14:25

A jucat la Craiova, Tîrgu Mureș și Dinamo, însă nu și-a găsit locul și a ales să vină în Liga a 2-a pentru a-și reclădi cariera.

Dragoș Firțulescu e vedetă la CSM Rîmnicu Vîlcea și a marcat un gol de poveste în minutul 55 al meciului cu Tîrgoviște, terminat la egalitate, scor 1-1.

Micuțul mijlocaș și-a ridiculizat un adversar, apoi a tras frumos cu efect la colțul lung și și-a adus echipa în avantaj. Vătavu a egalat pe final.

CSM Rîmnicu Vîlcea e pe locul 6 în Seria B a Ligii a 2-a, fiind la 3 lungimi de liderul FCM Baia Mare.

Fundaș din Italia la Dinamo. Tratativele au intrat în linie dreaptă, urmează să fie prezentat

„Îmi fac testamentul!” » Cornel Dinu, izbucnire teribilă, după o decizie pe care o numește „TÂLHĂRIE”: „M-au nenorocit minciuna și nedreptatea”

Veste cutremurătoare în a doua zi de Euro: s-a stins la numai 26 de ani, după ce jucase admirabil în Belgia - Muntenegru!