FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - MUNTENEGRU 1-1

Cea mai tare concluzie după România - Muntenegru a tras-o Răzvan Burleanu: "Înseamnă că are tot viitorul în față, nu?"

Articol de GSP - Publicat luni, 05 septembrie 2016 09:13

Răzvan Burleanu regretă ratarea penalty-ului din prelungiri care i-ar fi adus victoria României în meciul cu Muntenegru (1-1).

"E un regret. Am fost aproape de o victorie. Am dominat a doua repriză. Am fost foarte motivați. Ăsta e fotbalul, n-am marcat dintr-un penalty pe final de joc.

Toți marii fotbaliști au ratat penalty-uri pe final. Ceea ce înseamnă că Stanciu are tot viitorul în față. Presiunea cred că și-a spus cuvântul.

Benzar a făcut un meci foarte bun. Jucătorii care au venit de pe bancă au făcut un meci foarte bun. Torje foarte dinamic, Popa a înscris, iar Keșeru a scos penalty.

Toți cei 3 jucători au adus un plus echipei. E destul de greu să faci asta atunci când ești rezervă. E o grupă grea, echilibrată.

O victorie ar fi fost foarte bună. Mai avem 9 finale. Nu vreau să dau note. Stafful și jucătorii au nevoie de susținere. Se vor mai pierde puncte, e o grupă tare grea", a zis Răzvan Burleanu la Digi.