FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - FEROE 1-0

Concluzie dură după succesul la limită cu Feroe: "Trei puncte, restul e ZERO!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 29 martie 2015 23:50

Dorinel Munteanu, antrenorul celor de la Astra, a vorbit despre victoria chinuită a României cu Feroe, scor 1-0, contînd pentru preliminariile Euro 2016.
"Mă aşteptam la mai mult astăzi. Singurul lucru important e că am luat trei puncte. Restul e zero!", a spus Dorinel Munteanu la finalul partidei.

România putea fi egalată în ultimele minute ale jocului, Costel Pantilimon avînd o intervenţie senzaţională la un şut puternic din afara careului.