FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - ANDORRA 4-0

Dragomir îi atacă pe cei 25.000 de spectatori de la România - Andorra: "Asta nu e civilizaţie!"

Fanii au făcut show în tribune la victoria cu Andorra!
Fanii au făcut show în tribune la victoria cu Andorra!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 septembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 12 septembrie 2012 11:23

Preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal a fost prezent marţi seara pe Arena Naţională la meciul cîştigat cu Andorra, scor 4-0, însă a rămas dezamăgit de modul în care s-au comportat cei peste 25.000 de spectatori.

"Nu se poate să te comporţi într-un asemenea mod cu unul dintre cei mai buni jucători ai naţionalei, e vorba despre Tănase. De ce l-au huiduit?", a spus Dragomir în direct la emisiunea Contraatac, de la GSP TV.

Preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal a fost prezent marţi seara pe Arena Naţională la meciul cîştigat cu Andorra, scor 4-0, însă a rămas dezamăgit de modul în care s-au comportat cei peste 25.000 de spectatori.

"Nu se poate să te comporţi într-un asemenea mod cu unul dintre cei mai buni jucători ai naţionalei, e vorba despre Tănase. De ce l-au huiduit?", a spus Dragomir în direct la emisiunea Contraatac, de la GSP TV.

Prezent în studio, Cristian Geambaşu, editorialist la Gazeta Sporturilor, i-a transmis şefului LPF: "Eu cred că nu trebuie să alungăm oamenii de la stadion, mai ales că ei au revenit în număr mare alături de echipa naţională. Oamenii pot face ce vor pe un stadion, evident în limitele civilizaţiei, dar să ştiţi, domnul Dragomir, să pe stadion e voie să fluieri".

Dumitru Dragomir a reacţionat şi i-a pus la zid pe fani: "Cristi, asta nu e civilizaţie ce au făcut ei. Nu s-au rezumat doar să fluiere, au făcut şi alte lucruri. Imaginaţi-vă că Tănase ar putea fi extrem de afectat şi la următorul joc pe teren propriu la echipa naţională nici nu mai are curajul să pună piciorul pe minge".

"Mă tem că Tănase, cu privirea aia lungă a lui, nu va învăţa nimic din atitudinea publicului", i-a replicat şi Cristian Geambaşu.

Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (155)
eugeniustin
eugeniustin  •  13 Septembrie 2012, 00:29
Postat de robyg pe 12 Septembrie 2012, 20:51

in mod clar se simte un tratament preferential fata de piti a tuturor oficialilor din fotbalul romanesc. cand razvanel baga cate-un jucator de-al lui - florescu, roman, chiar si deac - toata lumea la unison sarea la gatul lui ca promoveaza jucatori lipsiti de valoare. piti, dupa precedentul claudiu niculescu la steaua; in mod clar joaca cu jucatori preferati, majoritatea de la steaua; la care ar fi alternative mai bune. se vorbeste de cazul tanase 'titularul postului ?!?!?' vs sanmartean, dar nu e caz unic. cu ce este mai bun mijlocas dreapta un Torje pe banca si ocazional catastrofa pe teren la club de n luni, decat un Antal, titular meci de meci la echipa de top, in forma excelenta ???

tanase nu merita sa joace nici macar in divizia b iar torje e doar de titular la dinamo dar antal...sa fim seriosi...un disperat de la echipa de pe locul...14 din campionat?!

vamp
vamp  •  12 Septembrie 2012, 21:43

N-are nicio legatura cu Tanase, de fapt dUMITRU Dragomir s-a simtit lezat de scandarile la adresa lui.Nu stia cum s-o zica si a aruncat-o pe asta cu Tanase

robyg
robyg  •  12 Septembrie 2012, 21:03

si, vorba lui lita dumitru : da' ce cauta bourceanu la nationala ????? nu ofera absolut nimic in plus fata de ex epaminonda nicu de la fcm targu-mures !!! fantastica nerusinarea lui mircica sandu si mititica dragomir sa se ia de judecata sanatoasa a foarte-foarte multi amatori/spectatori de fotbal; nu doar cei 25000 prezenti acolo pe stadion. sa ai tupeul sa urli in acest hal ca e alb ceea ce toti din jur vad ca e negru, nu mai e prostie, e denaturarea voita a adevarului; adica MINCIUNA. HUUUOOOOOOOOOOOO NERUSINATILOR HUUUOOOOOOOOOOOO

Vezi toate comentariile (155)
Comentează