FOTBAL  »  NATIONALA  »  ARMENIA - ROMÂNIA 0-5

FOTO Fază controversată în meciul României! Stancu a faultat înainte ca "tricolorii" să primească penalty

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 octombrie 2016 10:48

România s-a impus categoric în fața Armeniei, 5-0, după un meci controlat de la început de tricolori,  care după 12 minute aveau 3-0.

Primul gol a venit după un henț făcut de Malakian, dar faza premergătoare a fost una controversată.

În minutul trei, după cornerul executat de Stanciu, Stancu a avut un duel mai aspru cu Grigorian. Cei doi s-au ţinut reciproc cât mingea a plutit spre careu, apoi atacantul român l-a dezechilibrat pe armean, infracţiune neobservată de arbitru.

tranta stancu

Mingea a ricoşat spre poartă din Grigorian, aflat în cădere, iar Malakian a oprit-o cu mâna. În urma acestei faze, România a obţinut penalty-ul din care Stancu a deschis scorul.

"Mie mi se pare că este fault. Stancu îl împinge pe adversar" Ion Crăciunescu, fost arbitru, la Digi

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului