FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - UNGARIA

Gest incredibil făcut de fotbaliştii maghiari pentru fanii lor înaintea partidei cu România

Foto: Reuters
Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 29 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 29 septembrie 2014 15:29

Jucătorii reprezentativei Ungariei au acceptat să plătească din banii lor biletele de intrare pentru 1.200 de suporteri la meciul cu România, programat la 11 octombrie, pe Arena Naţională.
"S-au simţit vinovaţi după eşecul cu Irlanda de Nord. Le-am cerut şi ei au acceptat să plătească biletele", a declarat Marianna Molnar-Toth, care conduce un grup de fani şi care a închiriat un tren pentru 1.200 de suporteri care vor veni la Bucureşti.

Preţul celor 1.200 de bilete se ridică la 5.800 euro, adică fiecare jucător a scos din buzunar 322 de euro, a precizat Molnar-Toth.

În prima etapă a preliminariilor Euro-2016, la 7 septembrie, Ungaria a fost învinsă de Irlanda de Nord, cu scorul de 2-1, pe teren propriu, înfrîngere percepută ca o umilinţă şi care a dus la înclouirea selecţionerului Attila Pinter cu Pal Dardai.

"Răbdarea noastră a ajuns la limită, asta este cel mai mic lucru pe care îl pot face, să plătească biletele", a subliniat Molnar-Toth.

România va întîlni naţionala Ungariei, la 11 septembrie, pe Arena Naţională, într-o partidă din cadrul Grupei F de calificare la Euro 2016. Potrivit FRF, suporterii oaspeţi vor primi pentru această partidă 2.852 de bilete.

Sursa: Mediafax

Citește și:
„Mai mult decât nenorocit!” » Gigi Becali, rafală de insulte după victoria cu Csikszereda: „A vrut să-mi ia viața! Prin faptele lui, putea muri un om”
Superliga
„Mai mult decât nenorocit!” » Gigi Becali, rafală de insulte după victoria cu Csikszereda: „A vrut să-mi ia viața! Prin faptele lui, putea muri un om”
Noul transfer de la FCSB, „camuflat” pe Arena Națională » Becali dezvăluie cum l-a luat: „Știți ce mi-a zis Mirel Rădoi despre el?”
Superliga
Noul transfer de la FCSB, „camuflat” pe Arena Națională » Becali dezvăluie cum l-a luat: „Știți ce mi-a zis Mirel Rădoi despre el?”
Cristi Chivu, o nouă conferință altfel: „Joi seara am adormit și fiica mea m-a trezit. M-am speriat, am crezut că...”
Campionate
Cristi Chivu, o nouă conferință altfel: „Joi seara am adormit și fiica mea m-a trezit. M-am speriat, am crezut că...”
Verdictul specialistului Marius Avram, după ce Gigi Becali l-a acuzat violent pe arbitrul Cristian Moldoveanu: „Criminal!”
Superliga
Verdictul specialistului Marius Avram, după ce Gigi Becali l-a acuzat violent pe arbitrul Cristian Moldoveanu: „Criminal!”
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Profit.ro
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (39)
gametable08
gametable08  •  29 Septembrie 2014, 17:54

''România va întîlni naţionala Ungariei, la 11 septembrie, pe Arena Naţională, într-o partidă din cadrul Grupei F '' ...lol 11 octombrie bai jurnalistule cu 4 clase nici macar nu ai habar in ce luna esti ,vai si amar de voi de prapaditi.

yahoo.22.
yahoo.22.  •  29 Septembrie 2014, 17:30
Postat de conasu_boeru pe 29 Septembrie 2014, 17:28

....pentru astia biletele au costat 4,6 euro ?

4.4*4.6=~ 20 lei.Vor sta la peluza,nu la VIP:))

yahoo.22.
yahoo.22.  •  29 Septembrie 2014, 17:28
Postat de djeurofighter pe 29 Septembrie 2014, 17:15

Deja sunt 7 puncte de Bayern, o sa fie greu. Oricum, nu-mi vine sa cred in continuare cine este pe ultimele doua locuri. Werder si HSV. :) De Paderborn ce sa mai zic, eram sigur ca se dezumfla, insa in presa la noi vam doamne-doamne ce mare revelatie, dupa patru etape. :)

Ce sa le ceri cancanistilor astia???Hamburg a scapat ca prin urechile acului anul trecut,insa,cu parere de rau, in acest sezon cred ca se va produce inevitabilul.Werder,alt nume urias...lasa ca vin "magnatii" de la RB Leipzig:))

Vezi toate comentariile (39)
Comentează