FOTBAL  »  NATIONALA  »  POLONIA - ROMÂNIA

Lewandowski ne-a stricat recordul » De când timp nu mai primise România gol în deplasare în preliminarii

Articol de - Publicat sambata, 10 iunie 2017 22:34

România  e condusă la pauză în meciul din Polonia, scor 0-1, după golul reușit de Lewandowski, din penalty, în minutul 29.

Reușita lui Lewandoswski a reprezentat primul gol încasat de "tricolori" în deplasare în preliminarii după nu mai puțin de 749 de minute!

Ultimul gol primit de România pe teren străin data din martie 2014, când "tricolorii" pierdeau clar în Olanda, scor 0-4.

Kazahstan - România 0-0

Statistica nu include și partida cu Grecia din barajul pentru calificarea la CM din 2014. România a pierdut atunci cu 1-3 în Grecia, în toamna lui 2013

Partida dintre Polonia și România poate fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.RO.