FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - UCRAINA 2-2 (4-6 D.P)

Romania pierde în faţa Ucrainei cu 4-6 (2-2) după executarea penalty-urilor. Mîine întîlnim Cipru!

Articol de GSP - Publicat marti, 08 februarie 2011 00:00 / Actualizat marti, 08 februarie 2011 23:01

România a ratat şansa de a juca împotriva Suediei lui Zlatan Ibrahimovici, pierzînd la penalty-uri, scor 4-6 după penalty-uri (2-2) în faţa Ucrainei. Zicu şi Papp au ratat de la 11 metri.
Naţionala noastră întîlneşte mîine, de la 18:30, reprezentativa similară a Ciprului.

"Tricolorii" au terminat  la egalitate cu Ucraina, 2-2 în cele 90 de minute regulamentare.

Rakiţki a marcat din lovitură liberă, în minutul 23. Milevski a făcut 2-0 în minutul 30. Alexa a redus din diferenţă, 1-2, în minutul 33, şi a restabilit egalitatea, 2-2, în minutul 43.

Partida este transmisă în direct de TVR 2 şi este liveTEXT pe GSP.RO.