FOTBAL  »  NATIONALA  »  CANDIDATURĂ

Mircea Sandu îl susţine pe Gică Popescu: "Este omul potrivit să conducă Federaţia"

Articol de GSP - Publicat joi, 04 iulie 2013 00:00 / Actualizat joi, 04 iulie 2013 14:02

Preşedintele FRF, Mircea Sandu, a declarat pentru Mediafax că fostul jucător Gheorghe Popescu este o persoană potrivită să conducă Federaţia Română de Fotbal, actualul şef de la Casa Fotbalului afirmînd că nu s-a răzgîndit în ceea ce priveşte decizia sa de a nu mai candida.

"Ştiam despre candidatura lui Gică Popescu, nu a fost o surpriză pentru mine. Nu e o noutate pentru mine, eu am anunţat că nu mai candidez. Gică Popescu anunţase că e interesat în mai multe rînduri şi azi a făcut declaraţia oficială. E foarte bine că are alături de el foşti colegi de echipă, oameni deja cu experienţă în administraţie şi în activitatea tehnică. Dacă vor avea nevoie de mine, uşa mea e deschisă, îmi pot bate oricînd la uşă. E bine că se bazează pe susţinerea mea, ştiu unde mă găsesc, în clădirea de vizavi. Important e că Gică Popescu şi-a făcut deja un proiect de echipă, că se va apuca să lucreze deja la strategii. E un om indicat să conducă federaţia, şi cu echipa pe care şi-o face. Asta presupune un complex de activităţi, nu numai fotbalul", a declarat Sandu pentru Mediafax.

Oficialul FRF se aşteaptă să mai apară şi alte candidaturi la şefia federaţiei: "Tot ce e posibil să mai apară alţi candidaţi. Am văzut că Andone e interesat, am mai văzut o propunere pentru Anghel Iordănescu din partea unui club. Cine ştie, pînă la 1 iunie 2014, cînd va fi Adunarea Generală, la care vor fi şi alegeri, mai sunt 10 luni. Pot apărea şi alţi candidaţi".

În ceea ce priveşte anunţul făcut în urmă cu un an referitor la faptul că nu va mai candida la preşedinţia FRF, Sandu a spus că nu se va răzgîndi. "Eu am comunicat de mult, de mai bine de un an, că nu mai candidez. Cei care nu au avut încredere în cuvîntul meu să le fie nu-ştiu-cum. Cei care au avut încredere au arătat că mă cunosc", a mai spus Sandu.

 

Citește și:
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Superliga
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Superliga
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Superliga
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Superliga
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Profit.ro
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (7)
breitner
breitner  •  04 Iulie 2013, 15:37

O echipa extra ordinara, cu penalul popescu presedinte si cu analfabetul hagi purtator de vorbe!!!

dtdr
dtdr  •  04 Iulie 2013, 15:15

Se vede ca in Românika este o regula, ca la conducerea diferitelor institutii sa fie pusi dintre cei urmariti penal sau chiar condamnati. Numai asa se poate tine nivelul hotiilor. Oamenii corecti si capabili n+au ce cauta pe acolo !

takeiteasy
takeiteasy  •  04 Iulie 2013, 15:03

O tara plina de paraziti intestinali, Sandule e posibil sa fii coleg de celula cu Gica Popescu asa ca lasati planurile de viitor! Gica Popescu Iuda sper sa ajungi acolo unde iti e locul, dupa gratii, sa joci table cu tovarasii tai ;) Fotbalul in Romania nu mai exista demult asa ca e putin interesanta sefia FRF....

Vezi toate comentariile (7)
Comentează