FOTBAL  »  NATIONALA  »  SUPERFINALA EUROLIGII

România e în primele 4 din Europa! » Naţionala de fotbal pe plajă s-a calificat în finala mică a Euroligii

România e în primele patru echipe ale Europei +3   FOTO
România e în primele patru echipe ale Europei

Articol de - Publicat sambata, 06 august 2011 00:00 / Actualizat sambata, 06 august 2011 19:02

Naţionala de fotbal pe plajă a României depăşeşte toate aşteptările în 2011! "Tricolorii" au învins astăzi Spania cu 3-2 şi s-au calificat în finala mică a Euroligii, unde vor evolua împotriva Portugaliei.

România şi-a revenit după eşecul drastic suferit în prima zi a Superfinalei, 1-8 în faţa Rusiei, şi a trecut de Spania cu 3-2. Măciucă a deschis scorul după numai două minute din meci, dar Jorge a egalat pe finalul primei reprize. După o parte secundă fără gol, Juanma a marcat pentru 2-1. Finalul de meci ne-a aparţinut, Ionel Posteucă egalînd cu un şut direct în vinclu, iar ibericii au realizat o fază de cascadorii rîsului, cînd Juanma l-a lobat pe propriul portar încercînd să-i paseze.

Astfel, "tricolorii" au încheiat pe locul secund grupa A şi vor întîlni în finala mică Portugalia. Pentru trofeul Euroligii se vor bate Rusia şi Elveţia.