FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - ISRAEL

Selecționerul Israelului trimite „săgeți”: „Egal bun pentru România, nu pentru noi”

România - Israel 1-1. Alon Hazan, selecționerul echipei oaspete, s-a declarat nemulțumit de rezultat.

Articol de - Publicat sambata, 09 septembrie 2023 23:58 / Actualizat duminica, 10 septembrie 2023 00:10

Israel a dominat partida de pe Arena Națională și a avut numeroase ocazii pe final. Portarul Horațiu Moldovan și bara au salvat punctul obținut de tricolori.

Ce șansă am ratat! Surprize mari în grupa noastră: Elveția a fost egalată din nou în prelungiri!
PRELIMINARII

Israelul visează după remiza cu România: „Ne batem la locul 1”

Hazan chiar visează la locul 1 în grupă, impulsionat de jocul echipei lui și de faptul că Elveția are două remize la rând, 2-2 cu România și Kosovo.

„E un rezultat bun pentru România, nu pentru noi. Am avut mari ocazii în repriza a doua, puteam să câștigăm. Știam că ne batem cu Kosovo și România pentru locul doi. Văd că Elveția pierde puncte, poate ne batem la primul loc. Sunt foarte fericit pentru evoluție. Câteodată e bine să iei un punct, chiar dacă nu joci mult mai bine.

Dar cel mai important e să joci bine. Punctul de cotitură a fost faptul că am fost susținuți de 3.000 de oameni. Ei își doreau să vadă cum luptăm și cred că sunt fericiți”, a declarat Hazan după meci, la Digi Sport.