FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - TURCIA

SUPERAMICAL! Duel Mircea Lucescu - România » Când și unde va avea loc meciul: "Ambele echipe au nevoie de un nou început"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 octombrie 2017 21:37

Naționala de fotbal a României va juca un meci amical împotriva reprezentativei Turciei în luna noiembrie, pe noul stadion din Craiova.

Mircea Lucescu ar urma să vină cu naționala Turciei la Craiova pe 10 sau pe 14 noiembrie, data încă n-a fost fixată, dar se știe că meciul va avea loc cu siguranță, anunță TV Telekom Sport.

Ambele reprezentative au ratat calificarea la Campionatul Mondial din Rusia. FRF urmează să mai perfecteze o nouă partidă amicală în perioada următoare.

"Am dat acordul Federației din Turcia pentru acest meci amical, care se va juca la Craiova. Sper să facem acest meci. Ambele echipe au nevoie de un nou început", a declarat Mircea Lucescu azi, la venirea în România.

Așa arată noul stadion din Bănie

571771 photo 1

Citește și:
Îl deturnează FCSB? » Denis Drăguș, surprins în vacanță cu „agenții” lui Gigi Becali
Superliga
Îl deturnează FCSB? » Denis Drăguș, surprins în vacanță cu „agenții” lui Gigi Becali
Trădarea verii în Superliga! Făcut praf de Varga, Alibek Aliev s-a răzbunat și a semnat tocmai cu rivala! Primele imagini în noul echipament
Superliga
Trădarea verii în Superliga! Făcut praf de Varga, Alibek Aliev s-a răzbunat și a semnat tocmai cu rivala! Primele imagini în noul echipament
Zeljko Kopic a acceptat până la urmă oferta și se pregătește de debut
Campionate
Zeljko Kopic a acceptat până la urmă oferta și se pregătește de debut
S-a săturat și vrea să plece de la Rapid: „A cerut să rezilieze contractul”
Superliga
S-a săturat și vrea să plece de la Rapid: „A cerut să rezilieze contractul”
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Profit.ro
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un altfel de Iran » Cum s-au comportat, departe de casă, persanii din Los Angeles la meciul cu Noua Zeelandă

Motivul pentru care fanii Japoniei strâng gunoaiele după fiecare meci de la Campionatul Mondial


Comentarii (44)
valeri_gazaev100
valeri_gazaev100  •  11 Octombrie 2017, 22:25
Postat de randoom.__ pe 11 Octombrie 2017, 22:08

si ce ma intereseaza nationala care numai dezamagiri ne-a adus in ultimi 16 ani? Steaua in schimb,ne-a adus multe bucurii,multe emotii. chiar asta spun de un an de zile, Steaua care este mandria romaniei si aduce bani in tara in fiecare an este sabotata de stat,iar dinamo care este rusinea nationala este sustinuta de statul mafiot. bah,daca era invers si dinamo era sabotata de stat si Steaua ajutata de stat,nu zicea nimeni nimica,era normal,era ceva firesc. dar cand tu faci fix invers. ***? Steaua de bine de rau si in conditile astea vitregi s-a batut pana in ultima etapa pentru calificarea in primavara europeana aproape de fiecare data cand a jucat in grupe si a jucat mai tot timpul in grupe. natioanal Romaniei deja la jumatatea campaniei de calificare era eliminata. ***?

Deci nationala care e a Romanilor nu te intereseaza. Tu te uiti doar la becali si fc fcsb, care in 2003 a falimentat societatea plina de datorii si a infiintat una noua. Iti place ce a facut becali "tiki-taka barcelona" "tudose 100 de milioane" "becalizarea romaniei" muntele athos "cine e nichita stanescu" "parteneri de afaceri seriosi din lumea interlopa" etc.. ca mai sunt vreo 5000 de exemple. Ca sa concluzionez, nationala Romaniei e fix pix pt tine, fiind un roman si un patriot adevarat , iar tu simti "multe bucurii , multe emotii" pentru fcsb =)))))))) Bravo ma ! fcsb - stuttgart 1-5, schalke -fcsb 3-0 (danke) maccabi-fcsb 5-0 , fcsb-city 0-5 etc etc si aici. Ce de emotii =)))))))))))

nebraska
nebraska  •  11 Octombrie 2017, 22:06
Postat de poison pe 11 Octombrie 2017, 21:44

Cele 2 formatii vor intra pe gazon purtand tricouri cu FC Fcsb nu e Steaua!

Desi e un adevar arhicunoscut,nu strica repetat pentru cei mai grei de cap.

poison
poison  •  11 Octombrie 2017, 21:44

Cele 2 formatii vor intra pe gazon purtand tricouri cu FC Fcsb nu e Steaua!

Vezi toate comentariile (44)
Comentează